OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

24.11.2019 r. – I NIEDZIELA ADWENTU

 

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy adwent – czas oczekiwania na przyjście Pana Jezusa, zachęcamy w tym szczególnym czasie do udziału w Mszach świętych roratnich od poniedziałku do piątku o godz. 18.30, są one formą przygotowania do przyjęcia I komunii św., a także sakramentu bierzmowania. W czasie adwentu będziemy również przeżywać rekolekcje adwentowe, które odbędą się w dniach od 15 do 17 grudnia ( od 3 niedzieli adwentu).
 2. Zakończyliśmy roznoszenie opłatków w naszej parafii dziękujemy członkom rady parafialnej za poświęcony czas i trud włożony w to przedsięwzięcie, a wszystkim parafianom wielkie Bóg zapłać za złożone ofiary przy tej okazji. Opłatki można nabyć w  dalszym ciągu w zakrystii.
 3. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 zostanie odprawiona Msza święta w intencji ofiarodawców.
 4. Za tydzień w II niedzielę Adwentu, tradycyjnie jak co roku, w całej Polsce zostanie przeprowadzona zbiórka na rzecz pomocy Kościołowi na Wschodzie. Zbiórkę przeprowadzi nasz Parafialny Zespół Caritas.
 5. We wtorek 03.12 o godz. 17.30 zostanie odprawiona Msza święta zbiorowa za zmarłych. Wypisane imiona zmarłych można składać do skarbony która znajduje się z tyłu kościoła.
 6. W piątek 6.12 przypada pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi od
  godz. 16.30, podczas spowiedzi będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.
 7. Trwa zbiórka słodyczy na upominki z okazji św. Mikołaja organizowanego przez nasz Parafialny Zespół Caritas. Słodycze można składać w koszu przy figurze Matki Bożej.
 8. W dniach od 28 grudnia do 1 stycznia we Wrocławiu odbędzie się Europejskie Spotkanie Młodych Taize. Osoby chętne do współpracy przy organizacji Taize oraz chcące gościć uczestników prosimy o przynoszenie deklaracji do zakrystii. 
 9. Informujemy że Uroczystość Św. Mikołaja w naszej parafii odbędzie się w niedzielę 8. XII, po mszy św. o godzinie 11.15 w dolnym kościele. W spotkaniu z Mikołajem wezmą udział Dzieci jedynie wcześniej zapisane. Zapisy prowadzone są po każdej mszy św. w zakrystii.  W dniu samej uroczystości tj.  w niedzielę 8. grudnia na spotkanie z Mikołajem wejdą tylko dzieci wcześniej zapisane. Rodzice mogą również dostarczyć imienną paczkę którą wręczy Mikołaj Państwa Dziecku. Prosimy o zgłaszanie tego faktu przy zapisach a paczkę należy donieść do 7.12 do mszy wieczornej
 10. Parafialny Zespół Caritas po każdej Mszy św. będzie rozprowadzał świece wigilijne,  w cenie: 6 zł. i 14 złotych.
 11. Po Mszy św. do nabycia prasa katolicka.

Kontakt:

 

Rzymskokatolicka Parafia

pw. św. Stanisława Kostki
ul. Hubska 91
50-501 Wrocław

tel. 71 367 43 82

email: skostka.archidiecezja.wroc@gmail.com

 

Nr konta bankowego:

19 2030 0045 1110 0000 0382 9420